Скандали
У березні 2016-го під час "Маршу за життя та сімейні цінності" мер заявив, що геї не можуть бути патріотами. На його думку, патріотом може бути тільки християнин, справжній патріот – той, хто вірить в Бога.

1 січня 2020 року Руслан Марцінків запропонував меру Конотопа Артему Семеніхину встановити під Московським кордоном найсхідніший в Україні пам'ятник Степану Бандері у Конотопі. Пообіцяв подарувати скульптуру.

6 квітня цього ж року мер публічно заявив, що кількість хворих на COVID-19 в Україні в рази занижена, не налагоджене ПЛР-тестування, а в Івано-Франківській області величезна черга з людей, які очікують результатів. А обмежувальні заходи уряду назвав необхідними, але запізнілими.

21 квітня 2020 р. – під час оперативної наради міський голова різко висловився про людей ромської національності, запропонував "запакувати" їх в автобус і вивезти на Закарпаття. На це зреагувала Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, посольство США та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Водночас на підтримку мера у соціальних мережах розпочався флешмоб. На свій захист Марцінків пояснив, що намагався допомогти ромам потрапити додому, на Закарпаття. Висловлювання на нараді назвав емоційними та вибачився за них.

Щодо Руслана Марцінківа розпочали кримінальне провадження за ст. 161 ККУ за фактом заклику до примусового переміщення людей в Івано-Франківську. Ще одну кримінальну справу відкрили щодо "дозволу" мера для роботи ринків перед Великодніми святами. Мер побував на допиті та назвав безглуздими обидва провадження. А також наголосив, що не прогинав голову перед жодним режимом.

На початку травня цього року, коли мер Черкас Анатолій Бондаренко вирішив достроково послабити карантинні обмеження у місті, на його адресу пролунала критика і відкрили кримінальне провадження, Руслан Марцінків публічно став на його підтримку. Він висловив думку, що в Україні хочуть знищити місцеве самоврядування.

У січні 2021 року у мережу потрапило відео з мером Івано-Франківська Русланом Марцінківим, який на нараді смішив чиновників жартами про потопельника. Так, Марцінків запитав, чи знайшли тіло чоловіка, який потонув. Йому відповіли: "Ні, ще шукають". Мер Івано-Франківська на це сказав: "Та він, певно, поплавав і пішов додому". Потім міський голова додав, що потопельник "спливе сам".

У лютому 2021 року мер Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував збирати по 100 тис. грн з охочих зайнятися коханням на оглядовому майданчику місцевої Ратуші, а гроші використати на її реставрацію. Пропозиція Марцінківа з'явилася після того, як місцеві ЗМІ повідомили про пару, яка зайнялася там сексом. На те, що це жарт (якщо це й справді жарт), вказує лише смайлик перед дописом на Facebook. Втім, Руслан Марцінків відомий дивними дорученнями підлеглим – забороняв критикувати колег, радив спілкуватися матом чи доручав встановити пам'ятник жабі. Тим часом, на міському порталі уже зареєстрували електронну петицію з вимогою освятити Ратушу після секс-інциденту.