Статті

225 гривень за сотку землі у Вовчинцях: декларація заступниці міського голови

Сусаніна Вікторія Юріївна
Вікторія Сусаніна уже багато років є головним фінансистом міста, а віднедавна стала і першим заступником Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа.
У той же час навіть при поверхневому аналізі щорічної декларації за 2020 рік виникає ряд питань, у тому числі пов’язаних із фінансами.

Сьогодні мова піде про земельну ділянку в селі Вовчинець .

У декларації про доходи
Вікторії Сусаніної міститься інформація про власність на земельну ділянку в селі Вовчинець площею майже 10 соток (988 м2) вартістю 2222 гривні. Тобто вартість однієї сотки землі у цьому селі Івано-Франківської ОТГ в декларації заступниці міського голови оцінена у близько 225 гривень. При чому право власності посадовиця набула у липні 2020 року.

Така низька вартість могла бути визначена нормативною грошовою оцінкою землі, яка використовується для нарахування земельного податку і не корелюється з ринковою ціною. У такому разі нас зацікавило те, яким саме чином Вікторія Сусаніна набула права власності на вказану земельну ділянку, про що було підготовлено відповідний запит.

Проте у відповіді, яку підписав інший заступник міського голови Микола Вітенко, йдеться, що прийняті до 01.01.2021 року рішення Вовчинецькою сільською радою не передані Івано-Франківській міській раді. Для детального дослідження цієї теми ми підготували ряд інших, більш детальних, запитів.

Цікавим є й те, що наприкінці 2019 року права власності на ще одну земельну ділянку в цьому населеному пункті набув син Вікторії Сусаніної, але її вартість у декларації не вказано взагалі.

Вважаємо за доцільне відзначити, що до Івано-Франківської міської ради Вікторія Сусаніна працювала у Вовчинецькій сільській раді.

Додамо, що за даними популярних сайтів з продажу нерухомості «DOM.RIA» та «OLX» вартість однієї сотки у Вовчинцях може сягати близько 5 тисяч американських доларів.

Далі буде…