Статті

Більше 25% коштів на ремонтні роботи в Івано-Франківську отримали фірми з надвірнянським походженням

Полатайко Тарас Іванович
З початку року на ремонтні роботи у Франківську з місцевого бюджету витратили понад 27 мільйонів гривень.

Станом на 14 вересня 2021 року загальна сума витрат на благоустрій міста склала 27,21 млн грн. 

Як зазначено у відповіді на наш запит, підрядниками виступили 26 організацій.


Серед них можна побачити і колишню фірму заступниика міського голови та керівника Департаменту Благоустрою Івано-Франківської міської ради Тараса Полатайка - ТОВ «Західбудальянс», якій місто вже сплатило 3,13 млн грн. Як відомо, фірму посадовець створив у 2016 році та уже через рік засновником та керівником “Західбудальянсу” став Андрій Гринишак з Надвірнянського району.

Нагадаємо, Тарас Полатайко є уродженцем міста Надвірна, де провів свою юність та починав підприємницьку діяльність.

За п’ять років через систему публічних закупівель ProZorro підприємство підписало 48 договорів на суму 32,13 млн грн. З них 22 договори на 25,7 млн грн з структурними підрозділами виконкому та комунальними підприємствами Івано-Франківської міськради. Найбільше, 14 угод на 19,3 млн грн, уклав із ТОВ «Західбудальянс» Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою. Слід відзначити, що 5 угод на суму 5 млн грн укладено з Департаментом благоустрою Івано-Франківської міської ради, яким і керує сьогодні Полатайко.


Серед підрядників бачимо також і іншу фірму Гринишака - ТОВ «Містобрукбуд». За виконані роботи фірмі цьогоріч оплачено 1,9 млн грн. За весь час «Містобрукбуд» підписало 20 договорів на загальну суму 14,21 млн грн, з яких 15 договорів з структурними підрозділами міської ради.


Детальніше ознайомившись зі списком підрядних організацій, бачимо ще одну надвірнянську фірму - ТОВ «Карпатінвестбуд», власником якої є Юрій Ломпас. Через систему публічних закупівель ProZorro підприємство отримало перемогу у 41 закупівлі на суму 32, 54 млн грн та підписало 38 договорів на суму 30,55 млн грн. Тільки цього року з Департаменту благоустрою було спрямовано майже 2 млн грн.


Цікавим виявилося те, як записані вказані особи у телефонних кгигах інших людей. Як бачимо у додатку GetContact Тараса Полатайка та Андрія Гринишака неодноразово згадують разом. Також бачимо, що Полатайко і Гринишак згадуються поряд з фірмою, якою керує Юрій Ломпас.