Статті

Підрозділи мерії без тендерів закупляють у франківської підприємиці новорічні подарунки на 430 тисяч

Марцінків Руслан Романович
          За даними порталу Clarity Project у грудні 2021 року структурні підрозділи виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради підписали 10 прямих договорів на закупівлю новорічних подарунків з місцевою підприємицею Фурсою Марією Яківною. Загальна вартість укладених станом на 14 грудня договорів складає 430 тисяч 526 гривень. За ці кошти в мерії отримають 4969 комплектів новорічних подарунків та ще 223 кг солодощів, пише Досьє ІФ.
          Цікавим фактом є те, що окрім підрозділів соціальної  та освітньої сфери відповідні закупівлі проводили непрофільні Департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики, Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження,                       
          Департамент благоустрою та Департамент інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста.
          Така ситуація могла бути викликана потребою організувати закупівлю без проведення тендерних процедур, розділивши кошти між підрозділами виконкому.
          Слід відзначити, що 67-річна підприємиця, яка буде поставляти кондитерські вироби для мерії, протягом останніх чотирьох років не мала досвіду участі в тендерних процедурах чи підписання прямих договорів з бюджетними організаціями та органами влади.