Статті

Ситуація навколо ЛРЗ: Міськвиконком проігнорував запит для отримання публічної інформації

Марцінків Руслан Романович
В обласному центрі до Дня незалежності України відбулося чимало урочистих заходів. Та особливу увагу жителів міста привернуло помпезне дійство «ЛРЗ-ФЕСТ». «12 локацій на всі смаки, для будь-якого віку...», - говорив про масштаб фестивалю Руслан Марцінків.

Проте напередодні зі своїх джерел представники Досьє ІФ отримали інформацію про певні проблеми з фінансовим станом АТ «Івано-Франківський локомотиво-ремонтний завод». Також йшлося і про те, що у зв’язку з проведенням фестивалю, підприємство зазнає значного додаткового фінансового навантаження. Для перевірки цієї інформації 3 серпня ми в електронному вигляді надіслали виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради запит для отримання публічної інформації. Серед інших були наступні запитання:

-​Скільки коштів виділено на цей захід Івано-Франківським локомотиво-ремонтним заводом?
-​Чи отримав або отримає Івано-Франківський локомотиво-ремонтний завод орендну плату, відшкодування комунальних платежів та інших витрат на проведення заходу?

4 серпня у телефонному режимі працівники міськвиконкому підтвердили отримання запиту. Проте станом на сьогодні (26 серпня) відповіді представнику Досьє ІФ так і не надійшло. Більше того, як повідомили нам у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради, всупереч законодавству запит було закрито «до справи» за вказівкою однієї із заступниць міського голови.

Слід відзначити, що в частині певних фінансових проблем АТ «Івано-Франківський локомотиво-ремонтний завод» інформація підтвердилася. Зокрема про це писало видання Курс. Щоправда пізніше з’явилася інформація про відкликання судового позову ПФУ, але йдеться лише часткову сплату боргу заводом.

Додатково повідомляємо, що для вивчення ситуації навколо заводу 25 серпня у виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради подано повторний та додаткові запити для отримання публічної інформації.