Статті

Звіт першого заступника міського голови Вікторії Сусаніної

Сусаніна Вікторія Юріївна
     26 листопада 2020 року відбулась установча сесія Івано-Франківської міської ради восьмого демократичного скликання, на якій було затверджено структуру виконавчих органів. Рішенням сесії мене було призначено першою заступницею очільника Івано-Франківської міської територіальної громади Руслана Марцінківа. Під час сесії міський голова озвучив і ряд першочергових завдань для мене на цій посаді, з інформації щодо їх виконання і розпочну свій звіт про роботу за рік (станом на 30 вересня 2021 року).

Завдання: «Прозорий бюджет»

     Інформація щодо бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади не є закритою. Щоквартально публічні звіти про виконання бюджету заслуховуються на засіданнях виконавчого комітету та сесіях Івано-Франківської міської ради, як того вимагає бюджетне законодавство. Також ознайомитись з інформацією щодо бюджету Івано-Франківської міської територіальної можна:
     - на сайті фінансового управління
     - на офіційному сайті міста
     - на єдиному веб-порталі публічних коштів
     Щоб зробити бюджет ще більш прозорим – фахівці фінансового управління розробили окремий інтерактивний ресурс, де можна відстежувати рух бюджетних коштів. Процес розробки був тривалим, адже потрібно було обробити великий масив інформації та доступно його представити. Наголошу, що зараз цей сайт ПРАЦЮЄ У ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ! Ще триває процес наповнення, врегулювання робочих і технічних моментів. Дані будуть оновлюватися та уточнюватися залежно від рішень виконкому, сесії чи комісії по бюджету.
     Дані розбиті на прості і зрозумілі категорії. Наприклад освіта, медицина, будівництво і ремонти, соціальний захист, комунальне господарство, комунальні підприємства, гранти тощо. Після вибору категорії можна побачити перелік установ чи організацій, коротку інформацію про них, розташування, плани закупівель, завершені закупівлі, суми фінансування з бюджету через казначейство.
     Основним показником роботи фінансового управління є виконання бюджету. Актуальну інформацію про надходження і видатки бюджету нашої громади теж можна побачити в однойменних розділах на сайті. Ресурс працює у ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ! Тож якщо користувачі побачать якісь неточності, або матимуть конструктивні зауваження чи пропозиції до його функціоналу чи наповнення – братимемо їх до уваги.

Завдання: новий генплан

     Зміни до діючого генплану міста Івано-Франківська було внесено рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 7 червня 2019 року. Ознайомитись із діючим генпланом міста можна на сайті Департаменту містобудування та архітектури у відповідному розділі. Попри окремі проблемні питання – генплан міста працює.
     Та Івано-Франківськ виріс! У зв’язку зі створенням міської територіальної громади, до якої увійшли 19 населених пунктів, одним із ключових завдань стало оновлення чи розроблення містобудівної документації – генеральних планів населених пунктів громади чи внесення до них змін. Переважна кількість генпланів приєднаних сіл потребувала коригування, бо з моменту їх розроблення суттєво змінились соціально-економічні показники розвитку територій. Наприклад, генплани Колодіївки та Узина ще з 70-х років. Виконані роботи по аерофотозйомці території громади, на підставі якої частково уже виконана топогеодезична підоснова, необхідна для розроблення генеральних планів. 
     У 2021 році Департаментом містобудування та архітектури було підготовлено 13 проєктів рішень міської ради про розроблення генеральних планів (села Березівка, Братківці, Добровляни, Драгомирчани, Камінне, Колодіївка, Підлужжя, Підпечери, Радча, Тисменичани, Узин, Черніїв та Чукалівка) та 6 проєктів про внесення змін до генеральних планів населених пунктів (місто Івано-Франківськ, села Вовчинець, Крихівці, Микитинці, Угорники та Хриплин) Івано-Франківської міської територіальної громади. Міською радою вказані рішення прийняті.
     Проведена процедура спрощеної закупівлі робіт по розробленню генеральних планів чотирьох сіл. Закупівля проведена. Заключено договори на розроблення генеральних планів Березівки, Тисменичан, Братківців та Камінного. Проєктна організація, яка стала переможцем процедури закупівлі, виконує проєктні роботи по розробленню генеральних планів цих сіл, що мають бути виконані до кінця поточного року.
     На стадії прийняття генеральний план села Радча, внесення змін до якого збіглось з періодом формування міської територіальної громади.
     Внесено в базу даних містобудівного кадастру: генеральні плани села Радча, Тисменичани, Драгомирчани, Камінне, Чукалівка; оновлені топографічні карти масштабу 1:2000 в селах Тисменичани, Братківці, Камінне; 26 детальних планів територій; 438 геодезичних зйомок.

Завдання: добудувати міст

     Завершити за рік об’єкт, будівництво якого триває ще з 2017 року – завдання з розряду дуже амбітних і не дуже реальних. Роботи були призупинені після спорудження самої конструкції моста через Бистрицю Солотвинську в районі вулиць Хіміків-Надрічна, яке фінансувалось виключно коштом міського бюджету. Однак за минулий рік вдалося досягнути вагомих зрушень.
     На замовлення Управління капітального будівництва було розроблено проектно-кошторисну документацію для другого етапу – будівництва транспортної розв’язки по вулиці Надрічній, яка пройшла всі рівні погоджень та отримала позитивну експертну оцінку. УКБ провело процедуру закупівлі робіт та підписало договір з переможцем торгів. Наразі фірма приступила до підготовчих робіт.

     Акумуляція міського та державного бюджетів дозволить значно прискорити хід будівельних робіт по будівництву «Галицького моста».Вже тривають і роботи з капітального ремонту «старої» Надрічної, яка також задіяна в транспортній розв’язці.
     Фінальний етап робіт – це будівництво вулиці Хіміків на ділянці від ЗОШ №24 до річки Бистриця Солотвинська. Поки проект на стадії експертизи. Опісля завершення процедурних питань УКБ оголосить тендер.

Завдання: добудувати садочки, школи

     Управлінням капітального будівництва спільно з підрядними організаціями активно ведуться роботи щодо реконструкції дитячого садка на вулиці Гната Хоткевича, 11-А. Окрім завершення внутрішніх робіт, триває облаштування прилеглої території, облаштування майбутнього спортивного майданчика. До старту опалювального сезону готується котельня. Плануємо, що вже зовсім скоро дитячий садок №21 «Подоляночка» на 110 місць відкриє свої двері для маленьких вихованців.
     Продовжуються роботи з нового будівництва дитячого садка в с. Крихівці, а саме: утеплення та опорядження фасадів будівлі, влаштування внутрішніх мереж опалення та водопостачання, штукатурні роботи.
     Триває будівництво спортивної і актової зали з майстернями по об’єкту: «Розширення ЗОШ І-ІІ ступенів в с. Хриплин Івано-Франківської міської
ради».
     На жаль, вплив пандемії на фінансову спроможність міста не дозволив завершити ряд розпочатих об’єктів капітального будівництва. Зокрема, довелось призупинити та передати на баланс Департаменту освіти об'єкт незавершенного будівництва дитячого садка в мікрорайоні «Каскад».
     Звісно, хотілось би, щоб масштаби робіт були об’ємнішими, а темпи – швидшими. Однак, виходимо з існуючих фінансових можливостей.

Управління капітального будівництва

     Завершено капітальний ремонт дев’яти міжбудинкових проїздів
та прибудинкових територій:
-        вул. Є. Коновальця, 128-130;
-        вул. Хіміків, 4;
-        вул. Б. Хмельницького, 78, 82/1, 82/2;
-        вул. Б. Хмельницького, 82/3, 82/4;
-        вул. Вовчинецька, 185, 187;
-        вул. Коновальця, 147;
-        вул. Молодіжна, 44-48 (доріжок та автомобільних стоянок);
-        вул. Коновальця, 42, 44, 46;
-        Хіміків 17-19 (крім освітлення).
     Проведено процедури закупівель робіт, підписано договори з підрядниками, тривають роботи по таких об’єктах:
-        капремонт прибудинкової території житлових будинків на
вул. Гвардійська, буд. 5, 7 та вул. Петлюри, буд 5, 5а, 7, 7а в
Івано-Франківську;
-        капітальний ремонт заїзду до спортивної школи №1, ліцею №11 та
переходу до ліцею №3 в Івано-Франківську;
-        капремонт прибудинкової території на вул. Надвірнянська, 30-32.
Завершено капітальний ремонт вулиць в Івано-Франківську:
-        вул. Коперніка;
-        вул. Ушинського;
-        вул. Січинського (завершено роботи з влаштування стоянок та
тротуару біля дитячого садка);
-        вул. Індустріальна (завершено роботи з влаштування
зовнішнього освітлення);
-        пішохідної зони на вул. В. Стуса (повністю замінено тротуарне покриття  бруківкою та завершено роботи з освітлення скверу і пішохідної зони)
Завершено капітальний ремонт дорожнього покриття семи вулиць в селах МТГ:
-        вул. Довженка в с. Підлужжя;
-        вул. Центральна в с. Радча;
-        вул. Шкільна (від вул. Миру до вул. Надрічна) в с. Драгомирчани;
-        вул. Вереснева в с. Угорники;
-        вул. Ганушевських в с. Угорники;
-        вул. М.Микитина в с. Угорники;
-        вул. Явора Святослава в с. Угорники.
Тривають роботи на таких об’єктах:
-        продовжено капремонт вул. Національної гвардії в
Івано-Франківську (в межах вулиць Коновальця – Львівська);
-        триває капремонт вул. Виговського в Івано-Франківську;
-        триває капремонт дорожнього покриття вул. О.Басараб в Івано-Франківську.
Проведено процедури закупівель робіт, підписано договори з підрядниками, розпочато підготовчі роботи по таких об’єктах:
- капремонт дорожнього покриття вул. Вербицького в Івано-Франківську;
-капремонт дорожнього покриття вул. Коломийська
(Вовчинецька-Хмельницького) в Івано-Франківську;
- капремонт дорожнього покриття вул. Вовчинецька (від моста
через р. Бистриця Надвірнянська до буд. №79 по вул. Вовчинецька) в
с. Вовчинець.
Розроблено ПКД та отримано позитивні експертні висновки по таких об’єктах:
-        капремонт вул. Крайківського в Івано-Франківську;
-        капремонт дорожнього покриття біля Хреста в честь
скасування панщини на вул. Надрічна в с. Драгомирчани.
Триває коригування проектно-кошторисної документації з капітального
ремонту вул. Макогона в Івано-Франківську.
Тривають вишукувальні роботи та розробляється проектно-кошторисна
документація по об’єкту: «Капітальний ремонт вул. Гімназійна в м. Івано-Франківську».
Відкрили рух транспорту у тестовому режимі на ділянці, що з’єднала Північний та Південний бульвари. Це дало можливість розвантажити дороги у центральній частині міста. Про них говорили десятиліттями: перша згадка про дорогу, що має з’єднати теперішні Північний та Південний бульвари датована ще 60-ми роками минулого століття. Також вона передбачена генеральним планом 90-х, але і тоді, і, навіть, на початку 2000-х років – ці слова не втілювалися в реальність, аж до 2017 року, коли було розпочато безпосередні роботи по з’єднанню бульварів. Допоки у тестовому режимі дозволено проїзд транспорту – продовжуються будівельні роботи з будівництва Північного бульвару на ділянці від вул. Бельведерської до вул. Панаса Мирного: влаштування тротуарів, велодоріжки, світлофорів та озеленення.
     Також Управлінням капітального будівництва розірвано договір із проблемною підрядною організацією, яка «розкапарила» роботи на об’єкті «Будівництво комплексного спортивного майданчика для ігрових видів спорту в районі вулиць Симоненка,3В та Вовчинецька, 202В в місті Івано-Франківську». Було проведено нову закупівлю та підписано договір з підрядником, який продовжує виконувати роботи.
     Важливим напрямом роботи УКБ є реалізація проекту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська», який реалізовується за підтримки НЕФКО. Протягом року розроблено проектно-кошторисну документацію та отримано позитивний експертний висновок по 19-ти закладах освіти. Ще дві ПКД – в експертизі. Ще дев’ять – у розробці.В п’яти закладах освіти роботи тривають. В цьому році вже вдалось завершити комплексну модернізацію ще двох дитячих садків: ДНЗ №19 «Троянда» та ДНЗ №30 «Ластівка».

Департамент містобудування та архітектури

     Також у цьому році нам із Департаментом містобудування та архітектури вдалось завершити спорудження у Меморіальному сквері пам’ятника загиблим у російсько-українській війні, який було відкрито у День пам’яті захисників України.
     Зробити це було непросто. В першу чергу, то була велика відповідальність: обрати макет, який би сподобався усім рідним загиблих, учасникам бойових дій. Було чимало дискусій зі скульпторами, архітекторами, конкурсною комісією. Переможцем конкурсу, який відбувся ще у 2019 році, став скульптор Борис Данилюк. Були різні нюанси та доопрацювання проєкту під час спорудження пам’ятника. Та попри все пам’ятну скульптуру вдалось завершити.
     У кінці 2020 – на початку 2021 року Департаментом містобудування та архітектури було повернуто на місця 12 відреставрованих дверей. На жаль, маємо і випадки недбалого ставлення мешканців до своєї власності. Наприклад, в лютому на Бачинського, 2, встановили відреставровані двері. Станом на серпень двері вже виглядали залишеними напризволяще: обшарпаними, обдертими, не доглянутими. Щоб старання по реставрації елементів фасадів не йшли намарно, а відреставровані елементи не залишались без відповідного догляду – будемо приймати рішення про те, щоб брати в роботу лише ті об’єкти, де є охоронний договір на пам'ятку з повноважним органом охорони культурної спадщини – управлінням культури, національностей та релігій ОДА і де можна передати зроблене власнику на баланс з юридично закріпленою умовою про належне утримання.
     У 2021 році відновлення окремих елементів будинків-пам’яток не обмежилось лише дверима. Завершено основні роботи по реставраційному ремонту декорованої огорожі палісадника на Короля Данила, 1. На одній частині ремонт проводився коштом міського бюджету, паралельно сусідні власники виконали аналогічні ремонтно-реставраційні роботи на своїх фрагментах огорожі.
     Також нещодавно за виграною заявкою Департамент містобудування та архітектури отримав ліцензію без обмежень терміну використання та кількості користувачів підсистеми «Геопортал містобудівного кадастру» програмного комплексу SOFTPRO: Містобудівний кадастр. Всі роботи з налаштування будуть проведені за фінансової підтримки компанії SOFTPRO. Також отримаємо безкоштовний персональний дизайн геопорталу згідно всіх його вимог та 12 місяців геохостингу на серверах компанії.

Архітектурно-планувальне бюро

     У підпорядкування Департаменту містобудування та архітектури функціонує комунальне виробниче підприємство «Архітектурно-планувальне бюро-ІФ». В цьому році одним із найбільш знакових став виготовлений проєкт консервації та ознакування археологічних залишків Тисменицької брами Станіславської фортеці на роздоріжжі вулиць Галицької та Лесі Українки.
     Проєктом передбачено консервацію та ознакування досліджених залишків фрагментів Тисменицької брами згідно розкопок, влаштування мощення, яке фактурно доповторює обрис фундаментів з можливістю подальшого дослідження Також встановлення інформаційної стели та металевого макету в масштабі 1:100 Тисменицької брами Станіславської фортеці з урахуванням вимоги інклюзивності для громадських просторів. Анотації на макеті – українською та англійською мовами, а також шрифтом Брайля.
     Крім проектного відділу у структурі АПБ-ІФ представлені геодезичний відділ та відділ землевпорядкування, які виконують замовлення як муніципальних структур, так і приватних. Як-от, наприклад, геодезичний відділ виконав виніс у натуру осей, червоних ліній та меж земельних ділянок по об’єкту: «Капітальний ремонт вулиці Надрічна (стара частина)», контрольно-виконавчу зйомку електропостачання по об’єкту «Тролейбусна лінія на вул. Мазепи-Гурика-Південний бульвар-Північний Бульвар» тощо.


Комунальне підприємство «Простір інноваційних креацій «Палац»

     У підпорядкуванні Департаменту містобудування та архітектури функціонує комунальне підприємство «Простір інноваційних креацій «Палац».
     У кінці 2017 року Комплекс колишнього палацу Потоцьких перейшов у власність громади міста. До того часу перебував у приватній власності: майже 14 років територія стояла пусткою, а споруди зазнавали значних руйнувань. Підприємство КП ПІК «Палац» метою діяльності якого є збереження та розвиток напівзруйнованого, закинутого історичного комплексу – пам’ятки архітектури – було створене в лютому-березні 2018р 
     Реставрація – складний, тривалий, багатоетапний науково-проектний процес, в якому задіяні фахівці з різних галузей. Тільки на підготовчі та попередні реставраційні роботи з комплексним дослідженням усіх будівель, споруд та території комплексу довелось витратити майже півтора року часу! Але вони дали базу для виготовлення подальших проектів реставрації. Виготовлення перелічених документацій відбувалось коштом міського бюджету.
     Два проєкти вже перебувають у процесі реалізації, завдяки ґрантовим програмам фінансування, які вдалось отримати у тісній співпраці з Департаментом економічного розвитку, екології та енергозбереження та Департаментом інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради. Тож у корпусі А реалізується перша черга проекту конгрес-центру з приміщеннями для проведення щорічного форуму «ідеальних міст», віртуальним музеєм «ідеальних міст» та хабом креативних ідей у сфері туризму. У корпусі Ж реалізується перша черга віртуального музейно-виставкового центру – віртуальний, інтерактивний музей зброї в контексті історії міста.
     У 2021 році провели поточний ремонт дахів, водостічних систем найбільш проблемних корпусів. У роботі – ремонт частини огорожі. Підготовка до цих робіт теж була тривалою: маємо велику проблему в місті з фахівцями та організаціями, які готові братись за ремонтні роботи на таких проблемних та відповідальних об’єктах.
     У процесі перелічених робіт та проходження процедур, КП ПІК «Палац» паралельно працювало над цілісною концепцією ревіталізації та розвитку Комплексу, яку було представлено в серпні 2021 року.
     Концепція базується на збереженні та пристосуванні будівель та споруд в такому вигляді, який дійшов до наших днів з застосуванням необхідних реставраційних заходів та прийомів. Концепція включає ряд матеріалів з обґрунтованими рішеннями, щодо реставраційних заходів, функційного наповнення комплексу, встановлених взаємозв’язків між окремими будівлями, спорудами, та загалом у комплексі.
Крім того, на відкритій території Комплексу у 2021 році відбулося понад 100 різноманітних заходів. 

Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю

     За звітний період до Управління надійшло 410 звернень громадян, адвокатських запитів, листів контролюючих органів та структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету, які стали підставою для здійснення позапланових перевірок відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 р. № 553.
     Основними питаннями, які порушуються у зверненнях громадян є: самовільне будівництво будівель та споруд; реконструкція існуючих об’єктів житлової та громадської забудови; зміна функціонального призначення приміщень без документів, що надають право на проведення таких робіт; порушення вимог добросусідства та умов суміжного проживання, внаслідок здійснення самовільного будівництва та робіт з реконструкції тощо.
     У 2021 році Управлінням здійснено 54 позапланових перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності при здійсненні підготовчих та будівельних робіт.
     За результатами проведених позапланових перевірок за період з січня по 15 вересня 2021 року винесено 28 постанов про адміністративні правопорушення (фізичні особи), та  4 постанов щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
     За результатами проведених позапланових перевірок Управління накладено штрафні санкції на загальну суму 380 070 грн.
     Також, працівниками Управління проводяться заходи щодо виявлення фактів самочинного будівництва на території Івано-Франківської міської ради та надаються роз’яснення і консультації суб’єктам містобудування щодо виконання вимог приписів, спрямованих на усунення виявлених порушень.
     Управління бере участь у 23 судових справах щодо оскарження рішень, винесених за їх наслідками, з яких, протягом звітного періоду, 6 судових проваджень відкрито.
     За звітний період Управлінням внесено до Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі – Реєстр) 726 документів дозвільного характеру.
     Разом з тим, Управлінням видано 39 сертифікатів відповідності закінчених будівництвом об’єктів на загальну суму 346 592 грн.

Управління праці

     Основними завданнями управління праці є: забезпечення у межах своїх повноважень додержання державної політики у сфері соціально-трудових відносин та оплати праці; здійснення контролю шляхом моніторингу за своєчасною виплатою заробітної плати працівникам, запровадженням та дотриманням підприємствами всіх форм власності та фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, мінімальних державних гарантій з оплати праці; здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, а також фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, законодавства з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення; здійснення заходів в частині охорони праці; реєстрація колективних договорів та інше.
     Верховна Рада України 04.03.2021 року ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання”, який набув чинності 27.04.2021 року. Цим законом внесена низка змін до законодавчих актів, згідно з якими, органи місцевого самоврядування позбавляються повноважень щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення.
     Згідно зі змінами, які внесені до частини третьої статті 18 та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, їм надаються виключно повноваження ініціювати проведення перевірок у зазначених сферах відповідними державними органами, також органи місцевого самоврядування позбавляються функцій накладення штрафних санкцій при здійсненні контролю за дотриманням законодавства про працю.
     Інспектори праці управління праці з початку цього року до 27.04.2021 р. (до набуття чинності Закону України від 04.03.2021 р. № 1320-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірного тиску на суб’єктів господарювання”) проводили превентивні заходи, під час яких інформували роботодавців та їх працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства про працю, про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, про відповідальність за порушення вимог трудового законодавства та інше.
     Загалом, членами рейдової робочої групи, фахівцями управління праці та інспекторами праці у звітному періоді за 65 рейдів проведена роз’яснювальна робота та співбесіди з 1504 суб’єктами господарювання. Кількість працівників, які не представили відповідні документи про своє працевлаштування належним чином – 193 особи. В ході проведеної роботи додатково оформлено 306 працівників, сума легалізованої заробітної плати – 1 653,0 тис. грн. Залучено до міського бюджету – 1096,2 тис. грн.
     Передано в Управління Держпраці в Івано-Франківській області інформацію по 10 суб’єктах господарювання, які не усунули порушення трудового законодавства для здійснення заходів в межах компетенції. Матеріали по 2 СГД направлено в ГУ ДПС в Івано-Франківській області – за здійснення господарської діяльності без реєстрації.
        За ініціативою управління праці з метою зміни ставлення мешканців міста до такого явища, як “тіньова” зайнятість та формування нових соціальних цінностей, виготовлений ролик із соціальною рекламою “Не кради у себе майбутнє – працюй офіційно!”
        Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати розглядаються на засіданнях міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З початку року відбулося два засідання. На засіданнях обговорено стан виплати заробітної плати на підприємствах Івано-Франківської МТГ та намічені заходи для погашення як боргів по заробітній платі, так по сплаті обов’язкових платежів і внесків.
За результатами проведених засідань комісії керівників підприємств-боржників зобов’язано вжити всіх невідкладних заходів, спрямованих на усунення порушень законодавства в частині забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та надходжень до міського та державного бюджетів.
У звітному періоді повністю погашена заборгованість на: ТОВ “Еко Індіго” та ТОВ “Сага”. Загалом, з початку року погашено близько 2 млн. грн.
Станом на 30.09.2021 р. згідно із оперативною інформацією загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Івано-Франківській міській територіальній громаді становила 38 937,7 тис. грн. Левова частка всієї заборгованості – 29 919,0 тис. грн. або 76,8 % від загальної суми боргу припадає на державні підприємства.
Частка боргу економічно активних підприємств складає 62,6 % або 24 356,1 тис. грн., підприємств-банкрутів – 37,4 % (14 581,6 тис. грн.). Заборгованість із заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях бюджетної сфери Івано-Франківської міської територіальної громади відсутня
Станом на 30.09.2021 р. заборгованість обліковується на 8 підприємствах-боржниках. Серед них найбільш проблемними впродовж тривалого часу залишаються: ДП “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” – 9 635,5 тис. грн., ДП “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод” – 4 656,2 тис. грн., ПРАТ “Івано-Франківський арматурний завод” – 8 980,2 тис. грн. та ДП “Івано-Франківський облавтодор” АТ “ДАК “Автомобільні дороги України” – 13 612,8 тис. грн.
Управлінням праці з початку року всім керівникам підприємств-боржників направлено листи з вимогою розробити помісячні графіки погашення заборгованості з виплати заробітної плати до кінця 2021 року та забезпечити їх виконання.
Надіслано звернення в управління Держпраці в Івано-Франківській області для здійснення заходів державного нагляду (контролю) на найбільших підприємствах-боржниках: ПРАТ “Івано-Франківський арматурний завод” та ДП “Івано-Франківський облавтодор” АТ “ДАК “Автомобільні дороги України”.
 Управлінням праці проводяться заходи в частині здійснення контролю за охороною праці працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у тому числі зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, за наданням працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці, відповідно до проведеної атестації робочих місць з шкідливими та небезпечними умовами праці.
        На виконання вищезазначених завдань та Програми поліпшення стану безпеки, гігієни та виробничого середовища на 2020-2023 роки Івано-Франківської міської ОТГ, затвердженої рішенням Івано-Франківської міської ради від 21.08.2020 р. № 231-43 спеціалістами управління з грудня 2020 року вивчено стан дотримання законодавства в частині охорони праці на 36 суб’єктах господарювання:
        - у 29 закладах освіти Івано-Франківської територіальної громади (ДНЗ № 1 “Калинонька”, ДНЗ № 3 “Бджілка”, ДНЗ № 10 “Катруся”, ДНЗ № 11 “Пізнайко”, ДНЗ № 12 “Струмочок”, ДНЗ № 16 “Сонечко”, ДНЗ № 23 “Дударик”, ДНЗ № 32 “Солов’ятко” (с. Угорники), ліцеї № 1, 5, 7, 11, 12, 13, 21, ліцей ім. Р.Шухевича, ліцеї с. Микитинці, с. Угорники, с. Радча, с. Крихівці, гімназії с. Хриплин, с. Вовчинець, природничо-математичний ліцей ім. І. Пулюя, початкова школа с. Чукалівка, початкова школа “Пасічнянська”, Міський центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання, Івано-Франківський професійний ліцей автомобільного транспорту і будівництва, коледж ресторанного сервісу і туризму, ВПУ СОТ);
        - на 4 житлово-комунальних підприємствах (КП “Полігон” та ПрАТ “АТП-0928”, КП “Дирекція замовника”, КП “Муніципальна інспекція “Добродій”);
        - на підприємстві, що здійснює перевезення пасажирів (ТОВ “Корида Транс”);
        - у міській дитячій клінічній лікарні;
        - у будинку нічного перебування.
        Під час проведення таких заходів вивчається стан дотримання нормативних вимог з охорони праці, надається методична та консультативна допомога інженерам з охорони праці, заповнюється спеціальна довідка, де зазначаються виявлені порушення та надаються рекомендації для їх усунення.
Розпорядженням міського голови від 29.04.2021р. створена тимчасова комісія щодо перевірки експлуатації баштових кранів на об’єктах будівництва. Ними обстежено 5 об’єктів; у ході проведеної роботи додатково оформлено 19 працівників.
З ініціативи управління праці розроблені спеціальні листівки “Нещасний випадок на виробництві: порядок розслідування”. Виготовлений інформаційний тематичний ролик (соціальна реклама) “Безпека праці – щоденний вибір. Робіть правильний!”, який розміщений на сторінці управління у фейсбуці та транслювався на ОТБ “Галичина”.
        Одним з чинників соціальної стабільності є укладення колективних договорів між роботодавцями та найманими працівниками. Станом на 23.09.2021р. зареєстровано 106 колективних договорів, змін та доповнень. Загалом, діючими колдоговорами охоплено 4 550 суб'єктів господарювання (близько 51 тис. осіб). Реєстр зареєстрованих колективних договорів, їх зміст, рекомендації оприлюднюються на офіційному сайті міста.

Комунальне підприємство «Муніципальна інспекція «Добродій»

        Комунальне підприємство «Муніципальна інспекція «Добродій» є підприємством, утвореним на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України і входить до сфери управління Івано-Франківської міської ради.
        Метою діяльності підприємства є:
     - Забезпечення на території міста законності, правопорядку, охорони прав, свобод, законних інтересів та майна територіальної громади, в межах наданих повноважень у взаємодії з Нацполіцією.
     - Здійснення нагляду за дотриманням на території м. Івано-Франківська положень чинного законодавства у сфері благоустрою та вимог Правил благоустрою, затверджених рішенням Івано-Франківської місткої ради.
     - Контроль за забезпеченням належного санітарного стану території міста Івано-Франківська.
     - Захист майна, забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів господарювання, фізичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, бюджетних установ та закладів;
     - Забезпечення контролю за здійсненням заходів з охорони майна та фізичних осіб.
     - Здійснення іншої господарської діяльності не забороненої законодавством.
      Підприємство складається з наступних структурних підрозділів:
-        Відділ благоустрою
-        Відділ бухгалтерського обліку та кадрового забезпечення
-        Відділ громадського порядку
-        Відділ охорони
-        Відділ моніторингу та реагування
-        Сектор вивісок та реклами
-        Сектор організаційно-інформаційної роботи
-        Сектор стихійної торгівлі.

З повним тестом звіту можна ознайомитися за посиланням!