Статті

Свято на мільйон: у скільки Франківську обійшлося святкування Дня Незалежності України

Марцінків Руслан Романович
На святкування 30-ї річниці Незалежності України місто витратило щонайменше 1,28 мільйона гривень.

Журналісти Досьє ІФ з’ясовували кому та скільки виділено коштів.

Тільки на саму організацію ЛРЗ-Фесту у Івано-Франківську виділено понад 830 000 грн.

Так, у рішеннях міської ради неодноразово згадується підприємство, на території якого впродовж кількох днів відбувалися ярмарки, пікніки, молодіжна дискотека і інші забави.

Зокрема було витрачено кошти у розмірі 49 000 грн на організацію та проведення мистецького заходу з кування, 49 900 грн для проведення фотовиставки «30 років Незалежності», 49 500 грн на виготовлення промоційно-сувенірної продукції.

Протягом 22-23 серпня на території заводу відбулись гучні концерти за участю гуртів «Цвіт Кульбаби», «Laud», «Пенсія», «Брати Станіслава», «Kalush» та «Kozak System», проте які саме гонорари отримали виконавці з’ясувати не вдалось.

Як зазначено у рішенні №1166 від 19 серпня 2021 року саме директору ЛРЗ Руслану Терешку було доручено забезпечити усе необхідне для проведення концертів молодіжної музики в рамках відзначення 30-ї річниці Незалежності України, а саме:
- святкове оформлення та підсвічування території підприємства;
- подачу електроенергії до сцени;
- недопущення безконтрольного переміщення глядачів територією підприємства під час проведення заходів;
- розробку алгоритму дій працівників, відповідальних осіб АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» та екстрених служб з метою недопущення терористичної уразливості підприємства.
Власне з місцевого бюджету на це було виділено 450 070 грн.На сайті виконкому оприлюднений кошторис на виступ симфонічного оркестру Brevis з Рівного. На організацію, озвучення, кейтеринг, харчування та транспортні послуги виконавцям місто потратило 183 710 грн, з яких 102 500 грн – гонорар артистам.


У кошторисі витрат на організацію заходів з відзначення в місті Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці Незалежності України зазначено, що на озвучення церемонії, панахиди, молебню, Франкових читань, придбання лампадок і квітів, виготовлення друкованої продукції спрямовано 142 400 грн. З них, 52 000 грн виділено на друк книги «Борці за незалежність України», презентація якої відбулась на території ЛРЗ.У рішенні №1183 міський голова Руслан Марцінків знову розпоряджається про виділення коштів у сумі 49 500 грн на організацію та проведення заходів у Франківську, проте на які цілі спрямована дана сума не згадується. Зате знаходимо повний кошторис витрат на проведення фестивалю «Все українське на новий лад», який стартував у місті 23 серпня. Фестиваль пройшов на кількох локаціях, а саме на пішохідній зоні вулиці Незалежності, площі Міцкевича і її прилеглих вулицях, міському парку культури ім. Т. Шевченка, Вічевому майдані, а також мікрорайонах міста. На все це з міської казни спрямовано ще 207 430 грн.Слід відзначити, що святкування відбувалися не тільки у центральній частині міста, а і у мікрорайонах та селах Івано-Франківської МТГ. Як зазначено у додатку до рішення виконавчого комітету міської ради, там було проведено ще 23 культурно-мистецькі заходи, на організацію яких витрачено ще 104 910 грн. 


Нагадаємо, перед ЛРЗ-ФЕСТом з міського бюджету Івано-Франківська також виділено 1,009 млн. грн. для надання безповоротної фінансової допомоги АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод».