Статті

У мерії приховують інформацію про видатки на КП «Муніципальна інспекція «Добродій»

Марцінків Руслан Романович Сусаніна Вікторія Юріївна
          Забезпечення законності, правопорядку, свобод, законних інтересів та майна територіальної громади, здійснення нагляду за дотриманням положень законодавства у сфері благоустрою та багато інших завдань – все це функції комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій».
          Воно було утворене на базі комунальних підприємств “Муніципальна інспекція з благоустрою” та “Муніципальна варта” після ряду, у тому числі корупційних, скандалів, пише Досьє ІФ.
          Міський голова Руслан Марцінків такий крок пояснював потребою оптимізації бюджетних витрат та зростання надходжень від реалізації підакцизних товарів. Зокрема, про це тоді писав «Репортер».
          «Соцопитування показують, що вашу роботу бачать 4%. Будете називатися «Муніципальні добродії». Я не буду толерувати те що було. Я вже не кажу про бюджетні кошти, які витрачаються. Роботи я поки що не бучу. У нас падіння акцизу по алкоголю, тютюну. Мені треба фінансові показники. Будуть вони – буде видно роботу. Тому об’єднуйтеся в одну структуру», – сказав Марцінків.
          Саме фінансові показники підприємства зацікавили і команду Досьє ІФ.
Проте на сайті комунального підприємства фінансова звітність, оприлюднення якої передбачається Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», відсутня. Більше того, на порталі оприлюднений план розвитку підприємства, але ще на 2020 рік.

          Щоб розібратися в ситуації, 19 листопада ми подали до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради запит на отримання публічної інформації про бюджетні витрати та надходження від діяльності комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій». Станом на 30 дистопада, порушуючи Закон України «Про доступ до публічної інформації», у міській раді так і не відповіли.

          Раніше видання «КУРС» писало,  що муніципальній інспекції «Добродій» затвердили штат із 95 працівників, а фонд заробітної плати на місяць за посадовими окладами становить 722 902 гривень без зарплати директора.
          За інформацією Єдиного державного реєстру декларацій, заробітня плата директора підприємства Шутака Михайла Івановича за 2020 рік склала 535 тисяч 467 гривень