Статті

У міськраді розповіли як можна безоплатно отримати у власність земельну ділянку

Вітенко Микола Іванович
     Відповідно до законодавства України кожен громадянин має право отримати у власність земельні ділянки шляхом їх безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

     Згідно із положеннями ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у таких розмірах:
  • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектарів;
  • для ведення садівництва - не більше 12 соток;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах - не більше 25 соток, в селищах - не більше 15 соток, в містах - не більше 10 соток;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більше 10 соток;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 1 сотки;
  • для ведення фермерського господарства - в розмірі земельного паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

     Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян можлива лише один раз за кожним видом використання. Це означає, що ви маєте право отримати у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення.

     У відповідь на запит Досьє ІФ в Івано-Франківській міській раді повідомили порядок подання документів для отримання земельної ділянки. «Заява про надання дозволу на складання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з наступними додатками (які передбачені відповідною інформаційною карткою) подаються через Центр надання адміністративних послуг (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 9):
  1. Клопотання (заява) на ім’я міського голови.
  2.      Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки (ситуаційна схема, кадастровий план, тощо).
  3.       Довідка з містобудівного кадастру.
  4.       Копії паспорта (1, 2, 11 ст.), довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.», - йдеться у документі, підписаному заступником міського голови Миколою Вітенком.