Статті

Влада міста приховує інформацію про витрати на проведення ЛРЗ-ФЕСТу

Марцінків Руслан Романович
Керівництво міста Івано-Франківська постійно розповідає про відкритість та публічність. Проте часто на ділі дії різняться з словами. Зокрема, наші запити  для отримання публічної інформації до міськвиконкому від 03.08.2021 р. та від 25.08.2021 р. про витрати на організацію і проведення в обласному центрі ЛРЗ-ФЕСТу були проігноровані.


Також без відповіді залишився і запит до самого Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу.


Цікавість Досьє ІФ до цієї теми викликана не тільки скрутним фінансовим станом підприємства та отриманою з власних джерел інформацією про значні видатки, які воно могло понести у зв’язку з проведенням фестивалю.

Інформація на сайті системи аналітики відкритих даних «Clarity Project» викликає певні запитання. З початку року видатки локомотиворемнотного заводу були мінімальними і коливалися від 1.5 до 56 тис. грн. на місяць. Проте в серпні поточного року, коли й проводився ЛРЗ-ФЕСТ, видатки зросли і сягнули 1 млн 182 тис. грн.


Слід відзначити, що у той же час пошук на моніторинговому порталі DoZorro інформації про АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» як замовника, успіхом не увінчався.


Ці факти, разом з ігноруванням запитів відповідної тематики, виглядають досить дивно та викликають запитання:
- Хто ж все-таки оплатив організацію, виступи виконавців, рекламу та безпосередньо проведення ЛРЗ-ФЕСТу?
- Скільки коштів платників податків було спрямовано на проведення фестивалю?
- Чому видатки АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», власником якого є громада Івано-Франківська, відсутні у вільному доступі на моніторинговому порталі DoZorro?

Додатково повідомляємо, що у зв’язку із порушенням  Івано-Франківською міською радою законодавства про доступ до публічної інформації ми готуємо відповідні звернення до компетентних структур та органів державної влади.